Evropa není jediný kontinent, který v uplynulých týdnech zažil nové teplotní rekordy. V některých regionech jihovýchodní Asie kvůli vysokým teplotám zavírají školy a mají obavy z rostoucích cen potravin.
Část Vietnamu, Thajska nebo Barmy a dalších zemí je zasažená horkem a suchem, které přináší značné hospodářské škody jak na úrodě, tak třeba na přírodním bohatství. Světová meteorologická organizace (WMO) ho přisuzuje dílem klimatické změně, dílem meteorologickému jevu El Nino. Podle magazínu Guardian zatím tamní vlády hledají vhodnou odpověď, jak následky extrémního počasí mírnit.
Například na Filipínách došlo k zavření 4000 škol, protože teploty místy přesáhly i 42 °C. To je vnímané jako kritická hranice nebezpečných teplot. Dokonce i místní soudy mají nově možnost využít flexibilní formy organizace práce kvůli nebezpečnému horku. Tamní média široce informují o zdravotních rizicích, jako je srdeční infarkt nebo vyčerpání organismu, a vyzývají k mimořádným opatřením i v ostatních profesích, včetně soukromého podnikání.